Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moving On

Moving On

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Natural

The Natural

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
13
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Edit this entry  
08
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Milk

Milk

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clairevoyant

Clairevoyant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry