Sort by

Savannah has logged 379 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: Mission Marvel

Phineas and Ferb: Mission Marvel

2013
×
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

2021
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Land

Land

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Laura

Laura

1944
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up

Up

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry