• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★½

  • Assumptions

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Sergio

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Eli

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Rend Your Heart

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Yonlu

    ★★★★★

  • Cam

    ★★½

  • Kase-san and Morning Glories

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★