• Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Thelma

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★★½

  • Possession

    ★★★★½

  • Boyz n the Hood

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Secrets at the Lake

    ★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

    ★★★

  • The Farm

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½