Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chaotic Fusion part one

Chaotic Fusion part one

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Imitation

Imitation

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Haunted Mansion

Haunted Mansion

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Black Demon

The Black Demon

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nights and Weekends

Nights and Weekends

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chaotic Fusion part two

Chaotic Fusion part two

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chaotic Fusion part one

Chaotic Fusion part one

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Imitation

Imitation

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sold

Sold

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Delivery

Christmas Delivery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad House

Mad House

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Welcome to the 80's

Welcome to the 80's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trespassers

The Trespassers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Real Romance

Real Romance

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Oscar

Chasing Oscar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House of Clues

The House of Clues

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspicious Minds

Suspicious Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Open Fire

Open Fire

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★½
Read the review Edit this entry