Carly has logged 144 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
Edit this entry  
21
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pariah

Pariah

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry