• Cry Macho

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • I Carry You with Me

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Standing Up, Falling Down

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Quincy

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½