• Rio

  • Confessions of a Brazilian Call Girl

    ★★★

  • Like Crazy

    ★★

  • Tangled

    ★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★★

  • Trust

  • Camp Rock 2: The Final Jam

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ½

  • Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

  • The Secret World of Arrietty

    ★★

  • Despicable Me

    ★★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • A Nightmare on Elm Street

  • Alice in Wonderland

  • Starstruck

    ★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★

  • Tinker Bell and the Lost Treasure

  • (500) Days of Summer

    ★½

  • Chloe

    ★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • Tinker Bell

  • Another Cinderella Story

    ★★

  • Ponyo

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • The Wave

    ★★★★

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Paprika

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

  • Corpse Bride

    ★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

  • Mean Girls

    ★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★★

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • Spider-Man

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★★

  • Millennium Mambo

    ★★★½

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • The Princess Diaries

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • The Little Mermaid II: Return to the Sea

    ★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Pi

    ★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★½

  • Marvin's Room

  • Romeo + Juliet

    ★★★½

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★½

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Ocean Waves

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★½

  • Heathers

    ★★★½