• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Cruella

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • The Christmas House

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ½

  • The Rental

    ½

  • The King of Staten Island

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

    ★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • My Spy

    ★★

  • Like a Boss

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★★