• Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Aurora Teagarden Mysteries: Til Death Do Us Part

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Moxie

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

    ½

  • GODSPEED

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Chateau Christmas

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Guest

  • Don't Peek

  • Night Shifts

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • Greenland

    ★★

  • Hamilton

  • Bath Tub

  • Channel X Cartoon Show

  • Rhubarb

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

  • Sonic the Hedgehog

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Christmas Town

  • Richard Jewell

  • Let It Snow

  • Klaus

  • My Significant Other

  • Tall Girl

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★★

  • K-12

  • The King

  • Miner's Mountain

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Dora and the Lost City of Gold

  • Descendants 3

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Daddy

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★