Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
Read the review Edit this entry  
17
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Rocky Horror Show Live

Rocky Horror Show Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
What a Way to Go!

What a Way to Go!

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Edit this entry  
02
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Edit this entry  
02
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
GODSPEED

GODSPEED

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Don't Peek

Don't Peek

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
I Heard It Too

I Heard It Too

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Vertigo

Vertigo

1958
×
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Significant Other

My Significant Other

2019
×
Edit this entry  
14
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
14
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
Edit this entry  
14
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry