• Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★

  • Scorekeeper

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The New Mutants

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • TFW No GF

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★½

  • Colette

    ★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • OCUPADO

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Music & Clowns

  • Loop

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Wind

    ★★★

  • Marvel Studios: Expanding the Universe

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½