• Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Dancing with the Cars

    ½

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Three Heads

    ★★★

  • A Day in the Life of the Dead

    ★★

  • Chore Day - The Incredibles Way

    ★★★★★

  • Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

    ★★

  • Soul of the City

    ★★★

  • Dory Finding

    ★★★★

  • Unparalleled Parking

  • To Fitness and Beyond

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★★½

  • Someone Has to Die

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Over the Moon

    ½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Black Box

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Dad Wanted

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★

  • Fatal Affair

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Out

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Veinteañera, divorciada y fantástica

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Alex Fernández: The Best Comedian in the World

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Reading?

    ★★★★½

  • Loop

    ★★★★★