Sort by
  • The Tutor

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • She Said

    ★★★½

  • Till

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • The Good Nurse

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Close

  • Elvis

    ★★½

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

  • EO

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Umma

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • To Leslie

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Piggy

    ★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • Dashcam

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★