• Licorice Pizza

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★½

  • Eternals

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Il buco

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • BELLE

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

  • Three Floors

  • Stillwater

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Land of the Sons

    ★★★

  • Je Te Baiserais

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Carosello Carosone

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Guest Room

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

  • The Predators

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Bad Tales

  • I Hate Summer

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Tolo Tolo

  • Pinocchio

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Midway

  • Klaus

    ★★★½

  • Into the Labyrinth

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Angel Has Fallen

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Escape Plan: The Extractors

  • Il grande salto

    ★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★