Bern has logged 255 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Edit this entry  
04
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
08
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
Edit this entry  
02
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ikarie XB 1

Ikarie XB 1

1963
×
★★★★
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Edit this entry  
30
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
26
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★½
Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
15
BELLE

BELLE

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★½
Edit this entry  
27
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Reality

Reality

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Il buco

Il buco

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry