Bern has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Void

The Void

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Slap the Monster on Page One

Slap the Monster on Page One

1972
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
He Died with a Felafel in His Hand

He Died with a Felafel in His Hand

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Guest Room

The Guest Room

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry