• The Suicide Squad

    ½

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ½

  • Emma.

    ½

  • Horse Girl

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolittle

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ½

  • Frozen II

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • The Irishman

    ½

  • Downton Abbey

    ½

  • Guns Akimbo

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ½

  • The Personal History of David Copperfield

    ½

  • Joker

    ½

  • Ford v Ferrari

    ½

  • Uncut Gems

    ½

  • Ad Astra

    ½

  • Marriage Story

    ½

  • Bring the Soul: The Movie

    ½

  • Midsommar

    ½

  • Parasite

    ½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Us

    ½

  • Captain Marvel

    ½

  • Oprah Winfrey Presents: After Neverland

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ½

  • The Aftermath

    ½

  • BTK: A Killer Among Us

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Luce

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ½

  • The Lodge

    ½

  • Honey Boy

    ½

  • Fyre

    ★★★★★

  • Glass

    ½

  • Vice

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ½

  • Robin Hood

    ½

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Time Freak

    ½

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ½

  • Green Book

    ½

  • Her Smell

    ½

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★★

  • The Trial

    ½

  • Beautiful Boy

  • Greta

    ★★★★★

  • Free Solo

    ½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • Roma

  • Christopher Robin

    ½

  • Burning

  • Cold War

  • La Flor

    ½

  • Period. End of Sentence.

    ½