• Wild Nights with Emily

    ½

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ½

  • The Cloverfield Paradox

    ½

  • Peter Rabbit

    ½

  • Black Panther

  • Madeline's Madeline

    ½

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

    ½

  • Wildlife

    ½

  • Eighth Grade

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • A Very Pentatonix Christmas

    ½

  • Victoria & Abdul

    ½

  • The Wife

    ½

  • Disobedience

    ½

  • Beast

    ½

  • On Chesil Beach

    ½

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ½

  • The Shape of Water

  • First Reformed

  • The Dark Tower

    ½

  • The Case for Christ

    ½

  • Baby Driver

    ½

  • Song to Song

    ½

  • Kong: Skull Island

    ½

  • Logan

    ½

  • T2 Trainspotting

    ½

  • Rememory

    ½

  • Casting JonBenet

    ½

  • Call Me by Your Name

  • The Big Sick

    ½

  • Revive Us

  • Dark Crimes

    ½

  • Split

    ½

  • Lion

    ½

  • Colossal

  • Fraud

    ½

  • God's Not Dead 2

    ★★★★★

  • We Are the Flesh

    ½

  • Manchester by the Sea

    ½

  • Swiss Army Man

    ½

  • Love Is the Message, the Message Is Death

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Steve Jobs

    ½

  • Paul Blart: Mall Cop 2

    ½

  • The Second Best Exotic Marigold Hotel

    ½

  • Knight of Cups

    ½

  • Interstellar

  • St. Vincent

    ½

  • The Theory of Everything

  • Foxcatcher

  • God's Not Dead

    ★★★★★

  • Cuban Fury

    ½

  • Calvary

    ½

  • Tom at the Farm

  • One Direction: This Is Us

    ★★★★★

  • The World's End

    ½

  • World War Z

    ½

  • After Earth

    ★★★★★

  • Shell

    ½

  • Harry Dean Stanton: Partly Fiction

    ½

  • To the Wonder

    ½

  • The Master

    ½

  • Ruby Sparks

  • J. Edgar

    ★★★★★

  • Contagion

    ½

  • The Wicker Tree

    ★★★★★

  • Marley & Me: The Puppy Years

    ½

  • Melancholia

    ½

  • The Tree of Life

    ½