Sort by

Eli has logged 31 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dominion Tank Police

Dominion Tank Police

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flying Padre

Flying Padre

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Best F(r)iends: Volume 1

Best F(r)iends: Volume 1

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Fight

Day of the Fight

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Xenosaga: The Animation

Xenosaga: The Animation

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hilarious Posters

The Hilarious Posters

1906
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jacaranda Joe

Jacaranda Joe

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Unknown Known

The Unknown Known

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Date with Dizzy

Date with Dizzy

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Men Without Women

Men Without Women

1930
×
Read the review Edit this entry  
05
Metal Gear Solid 2: Digital Graphic Novel

Metal Gear Solid 2: Digital Graphic Novel

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bully

Bully

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry