RSS feed for critico
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Funny Games

Funny Games

1997
×
Read the review Edit this entry  
02
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry