• Reminiscence

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Disciple

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Undine

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Time

    ★★★½

  • Proxima

    ★★★

  • Knives Out

    ½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • First Cow

    ★½

  • Into the Abyss

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Zombi Child

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Synonyms

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • The Mule

    ★★★★

  • A Bread Factory Part Two: Walk with Me a While

    ★★★★

  • A Bread Factory Part One: For the Sake of Gold

    ★★★½

  • Welcome Home

    ★★★★

  • In Fabric

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★

  • I Hope I'm Loud When I'm Dead

    ★★★½

  • Ada Kaleh

    ★★½

  • Manta Ray

    ★★★½

  • Blue

    ★★★

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Non-Fiction

    ★★½

  • A Star Is Born

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Veslemøy's Song

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • The Glass Note

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½