• Moxie

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Death Note

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • Mechanic: Resurrection

    ½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Boruto: Naruto the Movie

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★

  • Get on Up

    ★★★

  • The Salt of the Earth

    ★★★★★

  • Coro dos Amantes

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • I, Frankenstein

    ½

  • Frank

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Pokémon Origins

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★½

  • Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

    ★★★

  • Hugo

    ★★★½

  • Weekend

    ★★★★

  • Carnage

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★

  • Super 8

    ★★★

  • The Turin Horse

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Submarine

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Shrek Forever After

    ★★★

  • Invictus

    ★★★

  • Avatar

    ★★★

  • Brüno

    ★★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • My Sister's Keeper

    ★★½

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Dragonball Evolution

    ½

  • Wild Child

    ★★½

  • Pineapple Express

    ★★½