• The Northman

  • Morbius

  • X

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Fresh

  • Scream

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

  • The Last Duel

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • The Card Counter

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • The Medium

  • Benedetta

    ★★★★

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

  • Annette

  • Fear Street: 1994

  • Infinite

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

  • Censor

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★★

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Psycho Goreman

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★

  • Death of Me

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Owners

  • Host

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Head

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I've Been Afraid

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II