Mitchell has logged 24 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Infinite

Infinite

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry