Sort by
  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Resident Evil: Death Island

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Insidious: The Red Door

  • The Flash

    ★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★★

  • Fast X

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Reality

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

  • Halloween Ends

  • Werewolf by Night

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Fall

  • Prey

  • Orphan: First Kill

  • They/Them

  • Nope

  • Bullet Train

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Men

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Morbius

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Marry Me

  • Catwoman: Hunted

  • The House

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

  • Attenborough's Wonder of Song

  • MOONFLOWER

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Eternals

  • No Time to Die

  • The Black Phone

  • Günter Falls in Love

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Twenty Something

  • Nona

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • Titane

  • Space Jam: A New Legacy