Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Chinese Midnight Express

Chinese Midnight Express

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
Balloon

Balloon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hidden Man

Hidden Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Soul

The Soul

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Diner

Midnight Diner

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Remain Silent

Remain Silent

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Shock Wave 2

Shock Wave 2

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Woman-Taxi-Woman

Woman-Taxi-Woman

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Garden of Evening Mists

The Garden of Evening Mists

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Under the Open Sky

Under the Open Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
25
Teiichi: Battle of Supreme High

Teiichi: Battle of Supreme High

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Night Corridor

Night Corridor

2003
×
★★½
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
21st Century Girl

21st Century Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night is Young

Night is Young

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Legally Declared Dead

Legally Declared Dead

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Linda Linda Linda

Linda Linda Linda

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Another Child

Another Child

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black House

Black House

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Algorithm

An Algorithm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Not Quite Dead Yet

Not Quite Dead Yet

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Poet and the Boy

The Poet and the Boy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maggie

Maggie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fly by Night

Fly by Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Aurora Borealis

Aurora Borealis

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Baseball Girl

Baseball Girl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Silk

Silk

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Our 30-Minute Sessions

Our 30-Minute Sessions

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blue Kite

The Blue Kite

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Family of Strangers

Family of Strangers

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
After My Death

After My Death

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Psycho-Pass: The Movie

Psycho-Pass: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Steel Rain 2: Summit

Steel Rain 2: Summit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Garden of Sinners: Epilogue

The Garden of Sinners: Epilogue

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sway

Sway

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Beneath The Shadow

Beneath The Shadow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Future Gospel - Extra Chorus

The Garden of Sinners: Future Gospel - Extra Chorus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Garden of Sinners: Future Gospel

The Garden of Sinners: Future Gospel

2013
×
★★★½
Edit this entry