crop_a_star has logged 330 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nemuri no Mori

Nemuri no Mori

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ryuzo and the Seven Henchmen

Ryuzo and the Seven Henchmen

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Full Alert

Full Alert

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wings of the Kirin

The Wings of the Kirin

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Broken

Broken

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Moriyamachu Driving School

Moriyamachu Driving School

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hataraku Saibou: Kaze Shoukougun

Hataraku Saibou: Kaze Shoukougun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gonin

Gonin

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crimes That Bind

The Crimes That Bind

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gintama 2: Rules Are Made To Be Broken

Gintama 2: Rules Are Made To Be Broken

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Big Swindle

The Big Swindle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Villain & Widow

Villain & Widow

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Mori, The Artist's Habitat

Mori, The Artist's Habitat

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anarchist from Colony

Anarchist from Colony

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Young and Dangerous 5

Young and Dangerous 5

1998
×
★★½
Edit this entry  
19
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Initial D

Initial D

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Initial D

Initial D

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Case of the Cold Fish

The Case of the Cold Fish

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chase a Fortune

Chase a Fortune

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Justice

Final Justice

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Einstein and Einstein

Einstein and Einstein

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time in High School

Once Upon a Time in High School

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
After the Rain

After the Rain

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Regret

No Regret

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Suddenly Last Summer

Suddenly Last Summer

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Going South

Going South

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Outrage Beyond

Outrage Beyond

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Outrage Coda

Outrage Coda

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Outrage

Outrage

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Donkey

Mr. Donkey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sleepless Town

Sleepless Town

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Baek

Miss Baek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Cool Fish

A Cool Fish

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Justice, My Foot!

Justice, My Foot!

1992
×
★★★
Edit this entry  
14
Only Fools Fall in Love

Only Fools Fall in Love

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Where a Good Man Goes

Where a Good Man Goes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Odd One Dies

The Odd One Dies

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Suicide Made

Suicide Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
In Your Dreams

In Your Dreams

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Love

Lost in Love

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry