crop_a_star has logged 25 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Believer

Believer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Expect the Unexpected

Expect the Unexpected

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Life Without Principle

Life Without Principle

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Frozen Flower

A Frozen Flower

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cruel Winter Blues

Cruel Winter Blues

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rikidozan: A Hero Extraordinary

Rikidozan: A Hero Extraordinary

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Intention

Intention

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Criminal Conspiracy

Criminal Conspiracy

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Truth Shall Not Sink with Sewol

The Truth Shall Not Sink with Sewol

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Too Many Ways to Be No. 1

Too Many Ways to Be No. 1

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
Wasabi

Wasabi

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
Tremble All You Want

Tremble All You Want

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Troubleshooter

Troubleshooter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fortress

The Fortress

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jail Breakers

Jail Breakers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Four More Years

Four More Years

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry