• The Dude in Me

    ★★★

  • Hataraku Saibou: Kaze Shoukougun

    ★★★★½

  • The Drug King

    ★★

  • Swing Kids

    ★★★

  • By the Grace of God

    ★★★★½

  • It Comes

    ★★★½

  • Default

    ★★★½

  • A Cool Fish

    ★★★★½

  • The Shadow Play

    ★★★★★

  • Still Human

    ★★★

  • 21st Century Girl

    ★★★★

  • Intimate Strangers

    ★★★½

  • Miss Baek

    ★★★½

  • Maggie

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • Dark Figure of Crime

    ★★★½

  • Project Gutenberg

    ★★★★

  • Love At Least

    ★★★

  • Feng Shui

    ★★★

  • The Crossing

    ★★★

  • Jinpa

    ★★★

  • And Your Bird Can Sing

    ★★★½

  • Europe Raiders

    ★★★

  • The Island

    ★★★

  • Gintama 2: Rules Are Made To Be Broken

    ★★★

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★½

  • Hidden Man

    ★★★

  • Girls' Encounter

    ★★½

  • Herstory

    ★★★½

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★½

  • Dying to Survive

    ★★★½

  • Lost, Found

    ★★★

  • Animal World

    ★★★½

  • After the Rain

    ★★★½

  • Believer

    ★★★½

  • A Very English Scandal

    ★★★★

  • Mori, The Artist's Habitat

    ★★★★½

  • How Long Will I Love U

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★½

  • Asako I & II

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Blood of Wolves

    ★★★★

  • The Spy Gone North

    ★★★★

  • The Trough

    ★★½

  • Dear Ex

    ★★★★★

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★½

  • Intention

    ★★★★½

  • Call Boy

    ★½

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★

  • Chihayafuru Part III

    ★★★★

  • Sakura Guardian in the North

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Monster Hunt 2

    ★★★½

  • Golden Slumber

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Forever Young

    ★★★

  • Four Springs

    ★★★★

  • The Liquidator

    ★★★½

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • Legend of the Demon Cat

    ★★★½

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★★★

  • Steel Rain

    ★★★½

  • Destiny: The Tale of Kamakura

    ★★★

  • The Chase

    ★★★

  • Explosion

    ★★★

  • The Swindlers

    ★★★½

  • The Looming Storm

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★