Cropsy has logged 35 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
I am Thor

I am Thor

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mute Witness

Mute Witness

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hail Caesar

Hail Caesar

1994
×
Edit this entry  
26
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Terror Night

Terror Night

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Permanent Record

Permanent Record

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocktober Blood

Rocktober Blood

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Abandoned

The Abandoned

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Resurrection of Jake The Snake

The Resurrection of Jake The Snake

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twisted Nightmare

Twisted Nightmare

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nightmares

Nightmares

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

Bloodsucking Pharaohs in Pittsburgh

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Split Second

Split Second

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superstar

Superstar

1999
×
★★★
Edit this entry  
01
Manborg

Manborg

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry