Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
Saw

Saw

2003
×
Edit this entry  
18
X

X

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Catwoman

Catwoman

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Edit this entry  
16
Humpday

Humpday

2009
×
Edit this entry  
15
Madame Web

Madame Web

2024
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
I Had Bad Milk in Dehradun

I Had Bad Milk in Dehradun

2017
×
Edit this entry  
11
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★
Edit this entry  
09
Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Catfight

Catfight

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Down Low

Down Low

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Mutt

Mutt

2023
×
Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
Read the review Edit this entry  
24
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
Edit this entry  
21
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★
Edit this entry  
20
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Slap Her... She's French

Slap Her... She's French

2002
×
★★½
Edit this entry  
13
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
Edit this entry  
12
Reality

Reality

2023
×
★★★
Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Piggy

Piggy

2018
×
Edit this entry  
10
The Stylist

The Stylist

2016
×
Edit this entry  
07
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Edit this entry  
07
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★½
Edit this entry  
06
Inferno

Inferno

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Choose Love

Choose Love

2023
×
Read the review Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
03
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Kids

Kids

1995
×
Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Election

Election

1999
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
31
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
Edit this entry  
31
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
Edit this entry  
30
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★
Edit this entry