Sort by

gabe has logged 307 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dick

Dick

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
P2

P2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Psycho Beach Party

Psycho Beach Party

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry