gabe has logged 33 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Teen Witch

Teen Witch

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
07
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry