gabe has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry