Sort by

gabe has logged 276 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read other review Edit this entry  
30
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
Edit this entry  
29
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Edit this entry  
29
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★½
Edit this entry  
16
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Edit this entry  
08
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★½
Edit this entry  
08
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
Edit this entry  
07
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Hunted

Hunted

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry  
13
Set It Up

Set It Up

2018
×
Edit this entry  
08
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★½
Edit this entry  
07
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
Edit this entry  
06
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
All About Evil

All About Evil

2010
×
Edit this entry  
29
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★½
Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Read other review Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorority House Massacre

Sorority House Massacre

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry