Sort by

gabe has logged 200 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Sex Appeal

Sex Appeal

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
iParty with Victorious

iParty with Victorious

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Maniac

Maniac

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Edit this entry  
20
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
Edit this entry  
07
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dracula

Dracula

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1987
×
Edit this entry  
17
The Elvira Show

The Elvira Show

1993
×
Edit this entry  
14
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dude

Dude

2018
×
Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bisexual

The Bisexual

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
If All the Shitty Guys on Dating Apps Were at One Party

If All the Shitty Guys on Dating Apps Were at One Party

2020
×
Edit this entry  
26
The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

The Dating Trends That Put Ghosting to Shame

2020
×
Edit this entry  
25
Double Date

Double Date

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Star 80

Star 80

1983
×
Edit this entry  
19
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry