Sort by

gabe has logged 24 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Intruder

Intruder

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
BEEF

BEEF

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Very Brady Sequel

A Very Brady Sequel

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry