• Scream

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Licorice Pizza

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • Long Toast

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Freaks – You're One of Us

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★