• Sweet & Sour

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Aswang

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Ang Pangarap Kong Holdap

    ★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Heaven's Waiting

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • BuyBust

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Secret Superstar

    ★★★½

  • Smaller and Smaller Circles

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Victoria & Abdul

    ★★½

  • Breathe

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Love You to the Stars and Back

    ★½

  • Veronica

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Delayed si Jhemerlyn Rose

    ★★★★

  • AWOL

    ★★★

  • 100 Poems for Stella

    ★★★

  • Don't Talk to Irene

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Amityville: The Awakening

    ½

  • I See You

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Baywatch

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★½

  • I Am Heath Ledger

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★