• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Stand

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A California Christmas

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Operation Christmas Drop

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Tiong Bahru Social Club

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen

  • The Boy Behind The Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Swarm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Work It

    ★★

  • Host

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Rental

    ★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • Adventures of Rufus: The Fantastic Pet

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Uncorked

    ★★★★