RSS feed for Maggie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Ulises and the 10,000 moustaches

Ulises and the 10,000 moustaches

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
Edit this entry  
16
Run the Race

Run the Race

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Chihayafuru Part III

Chihayafuru Part III

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Chihayafuru Part II

Chihayafuru Part II

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Chihayafuru Part I

Chihayafuru Part I

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Mighty Princess

My Mighty Princess

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Honey

Honey

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Daytime Shooting Star

Daytime Shooting Star

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Best Move

Her Best Move

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Fall in Love at First Kiss

Fall in Love at First Kiss

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Walk. Ride. Rodeo.

Walk. Ride. Rodeo.

2019
×
½
Edit this entry  
19
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don 2

Don 2

2011
×
★★
Edit this entry  
17
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
19
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
On Your Wedding Day

On Your Wedding Day

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
★★★★
Edit this entry