Max has logged 358 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Someone Marry Barry

Someone Marry Barry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Horns

Horns

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cuties

Cuties

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sita Sings the Blues

Sita Sings the Blues

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
1408

1408

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suzhou River

Suzhou River

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry