Max has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Throw Momma From the Train

Throw Momma From the Train

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Click

Click

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zapped

Zapped

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The First Temptation of Christ

The First Temptation of Christ

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Out of the Dark

Out of the Dark

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry