• Cruella

    ★★★½

  • Double Patty

    ★★★★

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

  • SMTOWN LIVE

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The World to Come

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • DAU. Katya Tanya

    ½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • Devs

    ★★★

  • De mon âme à ton âme

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Wake Up

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • How to Build a Girl

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★½

  • An Officer and a Spy

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Stonewall Forever

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ½

  • Matthias & Maxime

    ★★½