• Black Mirror: Striking Vipers

  • Stonewall Forever

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ½

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

  • Swallow

    ★★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Second Act

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Trouble with You

    ★★½

  • Green Book

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • High Life

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

  • Leading Lady Parts

  • Christopher Robin

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★½

  • Crystal Swan

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Octavio Is Dead

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Leto

    ★★★★½

  • Rafiki

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Dirty Computer

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Little Woods

    ★★★½

  • Duck Butter

    ★½

  • La Coupe Bernard Tapine

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Tomb Raider

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther