• Tomb Raider

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Nina

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Ophelia

    ★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • Assassination Nation

    ★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Tale

    ★★★★

  • Colette

  • An Evening with Beverly Luff Linn

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • The Carmilla Movie

  • Justice League

  • Coco

  • Demi Lovato: Simply Complicated

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Alias Grace

    ★★★★½

  • Unicorn Store

    ★★

  • Disobedience

    ★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

  • The Glass Castle

  • Top of the Lake: China Girl

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Rough Night

  • In a Heartbeat

  • Loveless

    ★★★½

  • Sarah Silverman: A Speck of Dust

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Closeness

    ★★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • Bombshell: The Hedy Lamarr Story

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • The Light of the Moon

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Novitiate

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★½