CrustyChalupa has logged 95 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry