• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • The Colour Room

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • One Shot

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Warning

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Falling for Figaro

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Copshop

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ride the Eagle

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • Settlers

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The Novice

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Zebra Girl

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★½

  • Naked Singularity

    ★★½