Sort by

Charan has logged 11 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Café Society

Café Society

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry